ugotuj coś
Logo

Pierwsze urodziny Gryko Caffe

Pierwsze urodziny Gryko Caffe

1 gwiazdka2 gwiazki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 ocen, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Dodaj opinię
Udostępnij
styczeń 1, 2021 9:30 pm Autor:

Kategorie: ,

Mieliśmy przyjemność porozmawiać na tę okoliczność z Agnieszką – twórczynią Gryko Caffe, zadając jej kilka pytań, na które odpowiedzi przedstawiamy Wam w krótkim wywiadzie.

Wiemy, że kochasz kawę, czego wyraz dajesz bardzo często – skąd wzięła się ta miłość?

Kawa w moim życiu jest obecna od dzieciństwa. Pamiętam jak moja Babcia bardzo zwracała uwagę na to aby ziarna zmielić ręcznie bo wtedy najlepiej smakuje. Robiłam różne rzeczy w życiu ale zawsze towarzyszyła mi kawa. Zawsze była dla mnie cudownym przerywnikiem w ciągu dnia. Poznawałam jej smaki, aromaty, sposoby parzenia i cały jej świat. Stała się moją pasją. Zobaczyłam, że pijąc filiżankę z wybranych ziaren, wprowadza mnie w różne części świata nie ruszając się z miejsca. Bukiet smakowy jaki można poczuć jest niesamowity.

Czym dla Ciebie jest kawa i co czujesz parząc ją?

Dla mnie kawa to nie tylko napój, ale i okazja do rozmowy, poznania nowych ludzi, a także do odkrycia jej niesamowitości. Kawa to smak, zapach, radość a przede wszystkim rytuał początku pięknego dnia. Co czuję gdy ją parzę? Hmm… Przede wszystkim ogromną radość. Przenoszę się w inny świat. Niesamowite jest to, że jedną filiżanką kawy mogę wywołać u kogoś uśmiech. Pracując kiedyś w kawiarniach właśnie to sprawiało mi największą radość. Dawać ludziom uśmiech i energię na piękny początek dnia, ale też w środku dnia móc poprawić im humor albo pomóc w umileniu ciężkiego dnia. Miałam stałych klientów, którzy przychodzili do mnie, chcąc za każdym razem inny rysunek na kawie. To było fajne wyzwanie. Dużo mogła bym mówić o tym co czuję parząc ją…

Co kryje się w nazwie Gryko Caffe?

Gryko Caffe to połączenie dwóch światów, które pokochałam i kocham. Od zawsze uwielbiałam zatracać się w niesamowitym aromacie i smaku kawy. Pewnego dnia trafiłam na szkolenie z łuski gryczanej. Poznałam tam co to jest łuska gryki, młody jęczmień, zielony owies i zielona gryka. Degustowałam różne potrawy w ich połączeniu. Zafascynowały mnie te naturalne dodatki. Przyznam, że nie miałam świadomości jak cudowne działanie mogą mieć a przede wszystkim nie miałam pojęcia o tym, że w Polsce jest taki skarb jakim jest właśnie łuska gryczana. Ma ogromne działanie zdrowotne. Któregoś dnia przy porannej filiżance kawy olśniło mnie! Pomyślałam sobie – GRYKO CAFFE, KAWA Z GRYKĄ! Zaczęłam mieszać, dodawać, próbować… I tak powstała kawa ze zdrowymi dodatkami. Tu też bym mogła opowiadać i opowiadać, ale powiem, że siłą napędową Gryko Caffe są wyzwania dążące do realizacji marzeń!

Twoja kawa to nie tylko kawa, to także dodatki. Jakie działanie mają składniki naturalne, które dodajesz do kawy?

Przede wszystkim dostarczają nam mikro i makro elementy. Wzbogacają nasz organizm o witaminy B, E, C… dostarczają magnez, potas, cynk, żelazo, miedź, fosfor, błonnik, chlorofil, krzem i wiele innych. Królewska łuska gryczana, zielona gryka, młody jęczmień jak i miałki zielony owies są źródłem wielu cennych biologicznie składników. Połączenie wysokiej jakości kawy ze składnikami natury, możemy stosować jako żywność funkcjonalną. Wypicie choć jednej filiżanki dziennie może stać się sprzymierzeńcem dobrego funkcjonowania naszego organizmu, dodatkowo uzyskamy wiele doznań smakowych, aromatycznych i zdrowotnych. Te ekologiczne dodatki są praktycznie nie wyczuwalne w kawie.

Ci, którzy znają Gryko Caffe, wiedzą, że motyl odgrywa znaczącą rolę – jaką?

Tak, to prawda, odgrywa znaczącą rolę. Motyl jest symbolem przemiany. Ja przeszłam swoją przemianę i stałam się motylem o szeroko rozłożonych skrzydłach. Zawsze marzyłam żeby mieć sieć kawiarni i swoją dystrybucję i markę kawy. To żeby mieć swoją markę kawy było dla mnie marzeniem takim o rozmiar za dużym to znaczy wydawało mi się, że mało prawdopodobne do spełnienia. Tam na tym szkoleniu z łuski gryki poznałam Panią, która zobaczyła we mnie coś więcej. Codziennie dodawała mi skrzydeł, dopingowała, a przede wszystkim dawała tak zwane wętki. Dzięki temu codziennie stawałam się coraz bardziej silniejsza, pewniejsza siebie. Pokazała mi, że marzenia się nie spełniają tylko marzenia się spełnia. Krótko mówiąc obudziła mnie.

Dziś jest bardzo bliska mojemu sercu i jest razem ze mną w świecie Gryko Caffe jako Ambasador. Motyl dlatego, że ja jestem takim motylem, który rozwinął skrzydła. Podjęłam odważną decyzję o realizacji moich marzeń. Zmieniłam swoje życie o 180 stopni, rzuciłam pracę i zaczęłam spełniać marzenie, te które wydawało mi się nie do spełnienia. Kolejne spełnianie przede mną. Sieć kawiarni „GRYKO CAFFE NIE NA KOŃCU ŚWIATA” będzie kolejnym spełnionym marzeniem. Kawiarnia gdzie każdy będzie mógł przenieść się do każdego miejsca na świecie nie ruszając się z miejsca. Zachęcam wszystkich do tego aby odważnie spełniać swoje marzenia bo same się nie
spełnią.

Gryko Caffe obchodziło swoje pierwsze urodziny – jak ocenisz ten pierwszy rok?

Hmmm… Pierwszy rok był wbrew pozorom ciężkim rokiem, ale zarazem niesamowitą przygodą. Miałam swoje wzloty i upadki. Niezliczona ilość godzin spędzonych nad tworzeniem, dopracowywaniem, rozeznawaniem się i uczeniem nowych rzeczy dla mnie jakimi są na przykład prowadzenie firmy, jeszcze innych niż do tej pory znałam. Nabrałam ogrom doświadczenia jeszcze innego niż dotychczas posiadałam. Wprowadzanie produktu na rynek, tak nowego produktu, było niezłym wyzwaniem. Spotykałam się z różnymi przeciwnościami i rozczarowaniami, ale za każdym razem byłam uparta w swoich przekonaniach, a przede wszystkim w dążeniu do celu. Ten pierwszy rok był naprawdę niesamowitą przygodą, która nauczyła mnie wielu rzeczy i pokazała to żeby nigdy nie rezygnować ze swoich marzeń.

Na koniec chciała bym skierować te słowa do wszystkich, którzy już znają i są w świecie Gryko Caffe… GRYKO CAFFE JEST, BO WY JESTEŚCIE, a tych, których jeszcze z nami nie ma chciała bym słonecznie zaprosić do wszystkich podróży stworzonych przez Gryko Caffe, a przede wszystkim do poznania tego niesamowitego świata. Gryko Caffe to kawa z naturą, w której zaklęte są marzenia, aromat zniewala, a smak unosi nad wyobrażenia.

QR Code

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Zobacz również